Fogpótlás
A rendszeres fogászati szűrés elhanyagolása, a nem megfelelő szájhigiénia, baleset, betegség következtében szükségessé válhat idővel a fogpótlás: hidak-hídpótlás illetve a műfogsor-protézis használata a szájüregben lévő fogak, csontozat függvényében. A soproni Praxis Dr. Szabó és fogorvosai mindig igyekeznek segíteni, hogy a számtalan fogpótlási lehetőség között megtalálják az Ön számára legoptimálisabb megoldást.
A FOGPÓTLÁS LEHETŐSÉGEI KÜLÖNBÖZŐ FOGHIÁNYOK ESETÉBEN
A foghiány orvoslására különböző megoldások léteznek:
rögzített fogpótlások | kivehető fogpótlás |
fémmentes (cirkon) fogpótlás | teljes kivehető fogpótlás |
fémkerámia fogpótlás | részlegesen kivehető fogpótlás |
RÖGZÍTETT FOGPÓTLÁSOK
A fix pótlásokat a páciens saját fogaira vagy implantátumokra rögzítjük. A legáltalánosabb rögzített pótlások a fogkoronák és foghidak.
KIVEHETŐ FOGPÓTLÁS
A kivehető fogpótlás esetében, ahogy elnevezése is mutatja, az elkészült fogművet a páciens önállóan, segítség nélkül ki tudja venni és vissza tudja helyezni. A leggyakoribb kivehető fogpótlás a protézis.
PROTÉZIS: RÉSZLEGES ÉS TELJES FOGPÓTLÁS
Teljes fogatlanság, valamint nagyon kevés számú maradékfog esetén készítjük őket.
Rögzülésük a nyálkahártya ventilhatása, a rágónyomás és a gravitáció révén valósul meg.
Kevés maradékfog esetén még kapocsfunkció is társul a rögzítéshez. Anyaga általában műanyag.
Itt olvashat többet a műfogsorokról, protézisekről.
VÉLEMÉNYEK A FOGPÓTLÁSRÓL
Az elvesztett, eltávolított fogakat minél előbb pótolni kell. Ha nem kerül sor a pótlásra, a szomszédos fogak bedőlhetnek, a meglévő fogakra nagyobb terhelés jut, a fogak elvándorolhatnak, tasakképződés illetve ízületi probléma léphet fel.
Ezt követően az állkapocscsont sorvadásnak indul. Ez utóbbi folyamat azért is nagy probléma, mert az implantátum beültetéséhez előbb csontpótlásra lesz szükség, ami komplikáltabbá teszi a kezelést.